Odzież, obuwie i akcesoria sprzedawane w sklepie internetowym LaxCouture.pl są nowe, nieużywane oraz pochodzą bezpośrednio od producentów, co gwarantuje ich oryginalność i najwyższą jakość. Jeżeli z jakiegoś powodu chcesz zwrócić towar, dajemy Ci taką możliwość.

Każdy Klient może do 14 dni od otrzymania zamówienia dokonać zwrotu zakupionych produktów bez podania przyczyny.

Jeśli decydujesz się na zwrot we własnym zakresie zalecamy, aby zarezerwować przesyłkę w ciągu 7 dni od otrzymania zamówienia, aby upewnić się, że dotrze do nas na czas.

Zwrot odbywa się na Twój koszt – towar odeślij do nas zwykłą paczką za pomocą kuriera lub Poczt Polskiej. Im szybciej zwrócisz zakupione produkty, tym szybciej otrzymasz zwrot wszystkich wpłaconych środków we wcześniejszym terminie. Uprzejmie informujemy, że nie przyjmujemy przesyłek płatnych przy odbiorze (za pobraniem).

Zgłoszenia dokonania zwrotu dokonasz np. e-mailowo lub dołączając zwykłe pismo - oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość do przesyłki zwrotnej. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy pobierzesz TUTAJ

Jeśli zwracasz wszystkie produkty z zamówienia, zwrócimy Ci wszystkie pieniądze, które wpłacono. Jeżeli zwracasz tylko niektóre, zwracamy jedynie wartość odesłanych produktów.

Zwrot kosztów zostanie dokonany na numer karty kredytowej lub numer konta bankowego, które zostało użyte przy składaniu zamówienia.

Czas oczekiwania na zwrot środków to maksymalnie 14 dni roboczych od momentu uznania zwrotu przez sklep.

Gdy zdecydujesz się na zwrot, prosimy o zwrócenie wybranych przez siebie towarów na poniższy adres, a także ich bezpieczne zapakowanie.

Adres do przesłania zwracanych towarów:

Lax Couture
Glam
ul. Wiosenna 6N/6
30-237 Kraków

Polityka zwrotów:

  • - zalecamy wszystkim Klientom aby nie usuwać żadnych znaków towarowych, metek etc oraz oryginalnych opakowań przed decyzją o zwrocie towaru.
  • - towary muszą zostać zwrócone nieuszkodzone i nieużywane z oryginalnymi metkami. Obuwie i akcesoria muszą być zwracane w oryginalnych pudełkach dostarczonych wraz z zamówieniem.

Abyśmy mogli jak najszybciej rozpatrzyć Twój zwrot, do zwracanego produktu obowiązkowo dołącz:

  • - dowód zakupu/ fakturę lub paragon,
  • - formularz Odstąpienia od Umowy zawartej na odległość - Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy pobierzesz TUTAJ

POUCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

Klientowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy.

W myśl art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach Konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 z późn. zm.) mają Państwo prawo odstąpienia od niniejszej umowy w terminie 14 dni. Każdemu Klientowi będącemu Konsumentem, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podawania przyczyny. Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje w terminie 14 dni kalendarzowych od momentu objęcia Towaru w posiadanie przez Klienta lub osobę trzecią przez niego wskazaną inną niż przewoźnik.

Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów określonych w art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach Konsumenta m. in. w sytuacji:

  • 1. o świadczenie usług, gdy przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
  • 2. w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
  • 3. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
  • 4. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
  • 5. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  • 6. w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.

Skutki odstąpienia od umowy:

Gdy Klient odstąpi od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument jest zwolniony wówczas z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły sobie nawzajem podlega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa do odstąpienia od niniejszej umowy. Zwracamy Państwu wszystkie otrzymane płatności, poza kosztami przesyłki zwracanego towaru.

Sklep internetowy może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania od Klienta Towaru lub do czasu dostarczenia dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które ze zdarzeń nastąpi wcześniej.

Prosimy o odesłanie Towaru na podany wyżej adres nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo drogą listowną czy to drogą elektroniczną o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany również, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Informujemy, iż będą Państwo zobowiązani ponieść bezpośrednie koszty związane ze zwrotem Towaru.